tcresultat

TÄBY CHALLENGE 2019

Till Final


1. Mattias Persson, 1541

2. Björn Mattsson, 1523

3. Fredrik Andersson, 1501

4. Jonathan Hallberg, 1479

5. Jouko Törnudd, 1472

6. Jimmy Svedlund, 1457

7. Joakim Plantin, 1437


Turbo Serie 5

Daniel Holmgren 


Turbo Serie 6

Claes Wolffelt


DESPERADO: Elin Granström


Totala kvalresultat


1. Mattias Persson, 1541

2. Björn Mattsson, 1523

3. Fredrik Andersson 1501

4. Jonathan Hallberg, 1479

5. Jouko Törnudd, 1472

6. Jimmy Svedlund, 1457

7. Joakim Plantin, 1437

-------------------------------------------------------

8. Daniel Holmgren, 1432

9. Jan Flodin, 1424

10. Chris Granström, 1421

11. Camilla Svedlund, 1419

12. Claes Wolffelt, 1413

13. Mikael Isaksson, 1411

14. Tapio Mäki, 1406

15. Dennis Andersson, 1402, 

16. Anette Hallberg, 1402

17. Kjell Frykling, 1398

18. Annelie Blomqvist, 1396

19.Daniel Stålander, 1394

20. Ulf Nilsson-Jörlemyr, 1389

21. Brian Moreno, 1386

22. Roger Tockling , 1383

23. Erika Svensson, 1370

24. Håkan Thurmander, 1369

25. Leo Westberg, 1368

26. Tobias Hallberg, 1367

27. Jonas Emretzon, 1366

28. Elin Granström, 1348

29. Caspar Due-Boje, 1341

30. Daniel Jones, 1333

31. Catrin Tockling, 1329

32. Albin Wase, 1320

33. Elin Granström, 1318 

34. Jakob Holmström 1316

35. Pål Stål, 1306

36. Lidia Svedberg, 1286

38. Tommy Hägvall, 1282

39. Robert Wikman, 1279

40. Robert Andersson, 1273

41. Robin Öberg, 1257

42. Andreas Candelöf, 1256

43. Jan-Ove Skoog, 1253

44. David Runefelt, 1225

45. Sebastian Andersson 1224

46, Kenneth Ovestad, 1213

47. Rickard Thelander , 1198

48. Katrin Fahlström, 1194

49. Bert Andersson , 1190

50. Kent Silverlås 1170

51. Lukas Andersson, 1150

52. Felix Möller, 1116

53.Jonathan Andersson, 982

Söndagen den 1:a september 10:00


1. Jouko Törnudd, 1472

2. Daniel Holmgren, 1432

3. Jan Flodin, 1424

4. Chris Granström, 1421

5. Anette Hallberg, 1402

6. Brian Moreno, 1386

7. Elin Granström, 1348

8. Leo Westberg, 1331

9. Tobias Hallberg, 1331

10. Fredrik Andersson, 1316

11. Tommy Hägvall, 1282

12. Håkan Thurmander, 1258

13. Jan-Ove Skoog, 1253

14. Felix Möller, 1116

Måndagen den 2:e septeember 18:00


1. Mattias Persson, 1541

2. Björn Mattsson, 1523

3. Jimmy Svedlund, 1457

4. Joakim Plantin, 1437

5. Camilla Svedlund, 1419

6. Daniel Stålander, 1394

7. Ulf Nilsson-Jörlemyr, 1389

8. Caspar Due-Boja, 1341

9. Mikael Isaksson, 1333

10. Robert Andersson, 1273

11. David Runefelt, 1225

12. Sebastian Andersson, 1224

13. Bert Andersson, 1190

14. Kent Silverlås, 1170

15. Jonathan Andersson, 982

Onsdagen den 4:e september 18:00


1. Jouko Törnudd, 1423

2. Daniel Holmgren, 1421

3. Tapio Mäki, 1406

4. Daniel Jones, 1333

5.Kenneth Ovestad, 1213


Torsdagen den 5:e september 18:00


1.Jonathan Hallberg, 1479

2. Claes Wolffelt, 1413

3. Tobias Hallberg, 1367

4. Jakob Holmström, 1316

5. Pål Stål, 1306

6. Lidia Svedberg, 1286

7. Robin Öberg, 1257

8. Andreas Candelöf, 1256


Lördagen den 7:e september 10:00


1. Annelie Blomqvist, 1396

2. Erika Svensson, 1370

3. Dennis Andersson, 1369

4. Jonas Emretzon, 1348

5. Lukas Andersson, 1150



Söndagen  den 8:e september 10:00


1. Fredrik Andersson, 1501

2. Mikael Isaksson, 1411

3. Dennis Anderssson, 1402

4. Kjell Frykling, 1398

5. Roger Tocklin, 1383

6. Håkan Thurmander, 1369

7. Leo Westberg, 1368

8. Jonas Emretzon, 1366

9. Catrin Tocklin, 1329

10. Albin Wase, 1320

11. Elin Granström, 1318

12. Daniel Jones, 1279

13. Robert Wikman, 1274

14. Rickard Thelander, 1198

15. Katrin Fahlström, 1194

16. Lukas Andersson, 1121